Strona Główna
Udział w konferencji on-line Kobiety IT 2021
Napisał Administrator   
Saturday, 20 November 2021

W dniu 18 listopada 2021 r. uczniowie klasy III B Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w konferencji „Kobiety IT 2021”. Wydarzenie to było skierowane między innymi do uczennic z ostatnich klas szkół średnich, które stoją przed wyborem ścieżki kariery. Tegoroczne hasło: „Be yourself, be a women, welcome in IT” obrazuje takie wartości jak wsparcie, motywacja, inspiracja oraz przede wszystkim łamanie stereotypów, gdyż miejsce w IT jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Podczas dość dynamicznych, 20 minutowych wykładów zostały poruszone tematy zarówno z dziedzin technicznych, jak i motywacyjnych, a poziom ich zaawansowania został dobrany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. W tym roku wykłady odbywały się w języku polskim i angielskim. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w konferencji, a naszej młodzieży dziękujemy za to że zawsze możemy z nimi realizować wszelkie przedsięwzięcia.

 

Barwy jesieni
Napisał Administrator   
Saturday, 20 November 2021

Uroczyste wręczenie dyplomów i medali w konkursie fotograficznym „ Barwy jesieni”

W dniu 17 listopada 2021 roku w Zespole Szkół w Kowalu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i medali w konkursie fotograficznym „ Barwy jesieni”. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu.

Laureaci:

1 miejsce – Daria Hofman – I B

2 miejsce – Martin Wieczorek – I B

3 miejsce – Anna Szwajkowska – III A

Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2021 )
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Napisał Administrator   
Tuesday, 16 November 2021

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:

„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

15 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. W ramach obchodów tego dnia uczniowie tworzyli „Drzewo Tolerancji” wpisując na listki hasła kojarzące się im z tolerancją, które pięknie ozdobiły drzewo. Ponadto, jakże fantastycznym podsumowaniem tego dnia było stworzenie ,,Szkolnego łańcucha tolerancji” pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. Uczniowie wpisując na kolorowe karteczki swoje imię i nazwisko wspólnie utworzyli łańcuch, gdzie różne kolory świadczyły o tym, iż różnimy się od siebie, ale razem jesteśmy wspólnotą.

 

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 November 2021 )
Quiz sportowy
Napisał Administrator   
Tuesday, 16 November 2021

Z okazji Dnia Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym quzie wiedzy o polskich sportowcach na przestrzeni lat. Rozwiązywali oni trudny test składających się z 30 pytań. Młodzi ludzie niewątpliwie popisali się ogromną wiedzą z zakresu sportu. Zwyciężył Kamil Kurantkiewicz, drugie miejsce przypadło Markowi Jaskulskiemu, trzecie – Michałowi Zemanowi. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2021 )
Obchody Odzyskania Niepodległości
Napisał Administrator   
Saturday, 13 November 2021

Obchody Odzyskania Niepodległości w Kowalu W dniu 11 listopada 2021 r. w Kowalu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, władz kościelnych, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Kowala i okolic. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Urszuli w Kowalu, a następnie nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik na Plac Rejtana, gdzie zostały złożone kwiaty. Pamiętajmy, że obchody 11 listopada to czas, w którym czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń oraz stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 8 - 14 z 864

Dzisiaj jest

2 Lutego 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Joanna, Korneliusz,
Maria, Miłosława
Do końca roku zostało 333 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc