Strona Główna
Kumpeliada
Napisał Administrator   
Friday, 30 April 2021

20 kwietnia 2021 roku w naszej szkole odbyła się szkolna „Familiada”. Podczas tego quizu uczniowie wykazali się dużą wiedzą z różnych dziedzin. Rywalizacja między uczestnikami „Familiady” odbywała się w parach i była bardzo zacięta. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Po powrocie do szkoły na zwycięzców będą czekały słodkie nagrody.

Wyniki - miejsca:

1. Aleksandra Majewska – Brajan Bonawenturski

2. Kacper Mańkowski – Krystian Złotowski

3. Szymon Gontarek – Marek Jaskulski

Akcja Społeczno - Edukacyjna Żonkil
Napisał Administrator   
Friday, 30 April 2021

„Akcja Społeczno - Edukacyjna Żonkil” W dniu 19 kwietnia 2021 r. w Zespole Szkół w Kowalu upamiętniono 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Należy wskazać, że w tym roku przypada 102 rocznica urodzin i 12 rocznica śmierci Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta, który w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Kontynuując tę tradycję uczniowie, słuchacze, nauczyciele oraz pracownicy wykonali papierowe żonkile oraz fotografie przedstawiające żywe żonkile. Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” miała na celu propagowanie symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat Powstania w Getcie Warszawskim. W ramach akcji wykonano pamiątkowe zdjęcia, plakaty z informacją o dacie Powstania w Getcie Warszawskim, aby nikt nie zapomniał o tym ważnym dniu. Doskonałym przypomnieniem i upamiętnieniem tego wydarzenia jest film pt. "Muranów – Dzielnica Północna" oraz „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. Mamy nadzieję że cała społeczność Zespołu Szkół w Kowalu godnie i należycie upamiętniła wszystkich poległych w getcie warszawskim. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

 

 ZAPRASZAMY DO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 30 April 2021 )
Zbieramto w szkole
Napisał Administrator   
Friday, 30 April 2021

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów, słuchaczy oraz pracowników do udziału w akcji ekologiczno-charytatywnej „Zbieramto w szkole”. Pamiętajcie dobro wraca!

 

Światowy Dzień Zdrowia
Napisał Administrator   
Friday, 30 April 2021
Życzenia wielkanocne
Napisał Administrator   
Friday, 02 April 2021

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 02 April 2021 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 63 z 864

Dzisiaj jest

2 Lutego 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Joanna, Korneliusz,
Maria, Miłosława
Do końca roku zostało 333 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc