Strona Główna
Dzień dobrych wiadomości
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły losy, które znajdowały się w pudełku z dobrą wiadomością. Można było wylosować m.in. kartkę z pozytywną sentencją, wygrać zdrapkę.

 

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

#przerwanaczytanie
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

W dniu 29 października 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że cele akcji takie jak promocja czytelnictwa wśród młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu zostały osiągnięte. Podążając za słowami polskiej poetki Wisławy Szymborskiej możemy stwierdzić, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dziękujemy wszystkim za tak liczne zaangażowanie.

 

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Gra na start!
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej

W dniu 28.10.2021 r. uczniowie klasy III A Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Kowalu podczas lekcji z podstaw przedsiębiorczości mieli możliwość w sposób przyjazny i ciekawy zapoznać się z tematyką zarządzania własnym biznesem. Uczniowie wcielili się w rolę przedsiębiorców produkujących i sprzedających sprzęt sportowy. Jako właściciele firm musieli podejmować decyzje dotyczące produkcji asortymentu, zakupu odpowiednich zasobów do produkcji oraz inwestowania w rozwój firmy i dobór odpowiednich specjalistów. Udział w projekcie był dla młodzieży czymś nowym, wzbudził duże zainteresowanie i pozwali poszerzyć umiejętności z zakresu działalności gospodarczej w formie gry i zabawy. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej za możliwość otrzymania bezpłatnego pakietu egzemplarzy gry „Przedsiębiorczość na planszy” oraz wspaniałej młodzieży bez której dzisiejsze zajęcia nie mogłyby się odbyć.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Energylandia
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

 W dniu 22 października byliśmy w Energylandii !!!

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 11 November 2021 )
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Napisał Administrator   
Wednesday, 20 October 2021

„Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Zespole Szkół w Kowalu 2021”

W dniu 20.10.2021 po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, w którym przybliżyliśmy temat niepełnosprawności wzrokowej i problemów życia codziennego osób zmagających się z różnymi dysfunkcjami narządu wzroku. W ramach akcji uczniowie naszego liceum przemaszerowali ulicami Kowala, gdzie rozdawali ulotki wraz z cukierkami w kształcie laski. Mamy nadzieję, że główne cele kampanii „Ja nie widzę Ciebie Ty zobacz mnie” takie jak kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zauważenie ich problemów zostały dzisiaj osiągnięte.

 

 

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 22 - 28 z 864

Dzisiaj jest

2 Lutego 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Joanna, Korneliusz,
Maria, Miłosława
Do końca roku zostało 333 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc