Strona Główna
Lekcje historii on-line
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

W dniu 9 listopada 2021 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi oraz Technikum w Zespole Szkół w Kowalu wzięli udziału w lekcjach historii on-line, w ramach 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Pierwsza lekcja „Wielkie akty dziejowe narodu” została przeprowadzona przez prof. dr hab. Grzegorza Kucharczyk z Instytutu Historii PAN w Poznaniu. Drugą lekcję „Jak żyć w czasach zniszczonej kultury?” poprowadził ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, TChr. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w wydarzeniu.

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Akcja Rodacy Bohaterom
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników oraz uczniów i słuchaczy Zespołu Szkół w Kowalu do przyłączenia się do zbiórki, „Rodacy-Bohaterom”. Akcja ma na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu. Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji, postanowiło wyjść temu naprzeciw. Pokażmy, że pomimo dzielących nas kilometrów i granicy, pamiętamy.

Żywność długoterminową (mąka, makaron, cukier, herbata, kawa, olej, ryż, kasza, konserwy rybne lub mięsne, owoce lub warzywa w puszce, kakao, czekolada, słodycze), znicze (białe i czerwone) oraz jak co roku kartki z życzeniami świątecznymi można składać do sekretariatu szkoły do dnia 03.12.2021 r.

Można również wziąć udział w akcji Samozdjęcie. Polega ona na zrobieniu zdjęcia trzymając kartkę z napisem „Pamiętamy”, „Wesołych Świąt”, „Dziękujemy” etc. Fotografie zostaną wywołane i dostarczane wraz z paczkami naszym Rodakom.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 11 November 2021 )
46 Olimpiada Języka Angielskiego
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

4 listopada uczniowie naszego LO wzięli udział w 46 Olimpiadzie Języka Angielskiego, ogólnopolskim konkursie organizowanym corocznie przez WSJO w Poznaniu. Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia oraz rozwinięcia swoich

umiejętności językowych.

Najlepszymi okazali się:

1. Mikołaj Markuszewski ( kl. Ib)

2. Oliwia Hajdon (kl. IIIa)

3. Gracjan Zeman (kl. IIIa)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Turniej tenisa stołowego
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

W naszej szkole odbył się szkolny indywidualny turniej tenisa stołowego. Turniej przebiegał w zdrowej sportowej atmosferze. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach wyłoniony został zwycięzca, którym został Mikołaj Ostrowski. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Michalak, natomiast na najniższym podium stanął Mikołaj Zieliński. Wszystkich uczniom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w turnieju.

 

 

ZAPRASZAMY GO GALERII

Szkoła pamięta
Napisał Administrator   
Thursday, 11 November 2021

Miło nam poinformować, iż za udział w akcji „Szkoła pamięta” otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 15 - 21 z 864

Dzisiaj jest

2 Lutego 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Joanna, Korneliusz,
Maria, Miłosława
Do końca roku zostało 333 dni.

Nasza galeria

Bezpieczeństwo i zdrowie

Pierwsza pomoc